Investujete, alebo nie?

Rozmýšľali ste už niekedy o investovaní peňazí? V dnešnej dobe je toto investovanie rozšírené čím ďalej tým viac a čím ďalej tým viac ľudí investuje. A investuje sa rôznymi spôsobmi a to vám práve dnes vysvetlím. Poďme si najskôr len tak rýchlo zhrnúť, čo to vlastne to investovanie je. Je to vlastne možnosť „rozmnoženia“ peňazí. Teda pokiaľ sa zadarí. Ja osobne mám s investovaním už svoje skúsenosti. Samozrejme som neskúšala všetko, ale môžem sa s vami o moje skúsenosti podeliť.

a

Investičné zlato goldvault.sk

Už ste niekedy počuli o možnosti investovania do zlata? Ako to prebieha? A je to bezpečné? To vám hneď odpoviem. Všeobecne investovanie je celkom risk, ale pokiaľ chcete napríklad investovať do zlata, tak na tom môžete len získať. Hodnota zlata totiž rastie čím ďalej tým viac. A tak by som sa ani nedivila, keby zlato za niekoľko rokov zdvojnásobilo svoju hodnotu a bolo by cennejšie, než teraz. Banky takéto investovanie ponúkajú. Môžete si kúpiť zlaté zliatky, nechať ich v banke a až budete chcieť, tak potom predať za výhodnú cenu. Vždy tam ale tie peniaze máte akoby uchované a ich hodnota sa nikdy nestratí. A to je predsa super. V dnešnej dobe je to celkom výhoda a plno ľudí už takto investuje bez obáv.

s

Rizikovejšie investovanie

Samozrejme, že nie sú iba investície, ktoré majú nízke riziko, ale aj také, ktoré majú to rizikovejšie percento väčšie. A medzi ne patria napríklad akcie. O tých si tiež niečo povieme. Dajme tomu, že poznáte nejakú obrovskú firmu, ktorá svoje akcie ponúka. A vy ste pevne presvedčení, že táto firma porastie ďalej a ďalej. V tom čase je vhodné si akcie kúpiť. A čo to vlastne znamená, mať akcie? Znamená to mať akoby podiel vo firme. Nie doslova, ale je to tak. A akcie firmy môžu samozrejme rásť, alebo klesať. Záleží hlavne na tom, ako sa firme darí a podľa toho sa cena akcií odvíja.

0 komentářů: „Investujete, alebo nie?“