Ako vybaviť energetický certifikát?

Aj vy potrebujete energetický certifikát k vašej stavbe? Slúžiť vám bude na to, že zhodnotí energetický stav vašej stavby. Čo všetko obsahuje energetický certifikát? Je to doklad o tom, ktorý zisťuje pri rodinných domoch zateplenosť, z akého materiálu je vyrobený alebo aj celkový obvodový plášť. Ďalej je na ňom uvedený systém vykurovania alebo mnoho potrebných iných vecí. Na základe energetického certifikátu môžete predpokladať finančné náklady, ktoré budete musieť platiť mesačnými platbami.

Vaša stavba by mala po novom spĺňať energetickú triedu A0.

stavba

Musí byť nízkoenergetická. Tento dôležitý dokument sa týka aj rôznych budov, projektov alebo aj rodinných domov. Pri každej stavbe ho potrebujete získať. Energetický certifikát vám ukáže ako usporíte mesačnými nákladmi na vykurovanie, na úsporu vody alebo iných dôležitých faktorov. Aby ste mohli energetický certifikát získať, musíte doložiť príslušnému úradu fotografickú dokumentáciu, ale aj výkresovú dokumentáciu. Na získanie energetického certifikátu vám stačí zopár dní. Je to celkom rýchly proces. Pri novostavbách ho získate omnoho rýchlejšie.

nový dom

Ak ste kúpili staršiu nehnuteľnosť, získanie energetického certifikátu trvá aj zopár týždňov. Avšak jeho platnosť je až desať rokov. Je vydávaný na základe skutočného stavu daného objektu. Cena vydania energetického certifikátu sa pohybuje od sto až do tristo eur, v závislosti od toho, na aký objekt sa poskytuje. Rodinné domy vychádzajú lacnejšie. Ak plánujete stavať budovu, cena za energetický certifikát sa vyšplhá veľmi vysoko. Lenže energetický certifikát na dom je veľkou nutnosťou, takže financie naňho jednoducho potrebujete. Bez tohto certifikátu by ste svoj objekt alebo rodinný dom nemohli skolaudovať a začať naplno využívať. Užite si svoju nehnuteľnosť spokojný. Papierovačky potom pominú.

0 komentářů: „Ako vybaviť energetický certifikát?“