Okolie

Kolárovo

Mesto ležiace na sútoku Malého Dunaja a Váhu, s bohatou poľnohospodárskou a rybárskou tradíciou. Známe hlavne vďaka technickej pamiatke - plávajúcemu vodnému mlynu. Je jediný svojho druhu na Slovensku, je tu zriadené múzeum, k mlynu Vás dovedie ďalší unikát - najdlhší zastrešený drevený most v Európe dlhý 86 metrov.Ostatné mestá

Komárno - hraničné mesto na sútoku Dunaja a Váhu, najväčší prístav Uhorskej monarchie, najznámejšou starobylou pamiatkou je najväčšia uhorská kamenná pevnosť, z tých novodobých je to určite Nádvorie Európy - zaujímavý architektonický projekt zobrazujúci architektúru 45 európskych krajín. (cca 20 km)

Hurbanovo - mesto piva a astronómie, sídlo pivovaru Zlatý Bažant a ústrednej hvezdárne Slovenska, súčasťou hvezdárne je aj historický park so slnečnými hodinami Mikuláša Kopernika. (cca 35 km)

Nové Zámky - mesto pôvodne slúžilo ako pevnosť a centrum protitureckej obrany, neskôr sa z neho stáva rímskokatolícke centrum regiónu, v meste je niekolko kostolov a kláštorov. V meste je množstvo obchodov a letné kúpalisko Strand. (cca. 18 km)

Veľký Meder - veľmi obľúbené letné turistické centrum. V meste sa nachádza veľké termálne kúpalisko a mnoho ďalších možností využitia voľného času. (cca 30 km)

Možné aktivity

  • rybolov
  • jazdenie na koni
  • folklórne večery
  • ochutnávku vín
  • a ďalšie akcie podľa Vašeho individuálneho želanie
zväčšiť
zväčšiť
zväčšiť
piktogram
piktogram
piktogram
piktogram
piktogram
piktogram
piktogram
piktogram
piktogram
piktogram
© KIOS